WordPress

Formularz kontaktowy oraz zapytania ofertowego na stronie WordPress

Jeśli podamy na naszej stronie kontaktowej adres e-mail, automaty skanujące strony odnajdą go, dodadzą do baz danych i zaczną masową wysyłkę treści reklamowych bez naszej zgody. Alternatywą do umieszczenia adresu e-mail jest dodanie na stronie formularza kontaktowego. Wypełniając formularz i wysyłając wiadomość, nadawca nie zna adresu odbiorcy.

Właśnie taką metodę stosuję na swojej stronie. Po otrzymaniu wiadomości z formularza odpisuję już na tradycyjny adres e-mail, ale wiem, że robię to do konkretnej osoby. Takie działanie oczywiście nie zamyka drogi do znalezienia się na spamerskich listach wysyłkowych, ale ogranicza takie możliwości.

Formularz kontaktowy to także świetny sposób na wstępne zebranie informacji od potencjalnego klienta, potrzebnych do przygotowania wyceny czy przesłania oferty obsługi księgowej. Są biura, które mają na swojej stronie internetowej przygotowany formularz z kilkoma polami do uzupełnienia (rodzaj działalności, zakres usług księgowych, ilość dokumentów itd.). Kiedy potencjalny klient wypełni taki formularz, można łatwo przygotować ofertę lub wysłać cennik usług biura rachunkowego zgodny z zapytaniem.

Formularz kontaktowy oraz zapytania ofertowego na stronie WordPress? – spis treści:

Jak zrobić formularz kontaktowy lub ofertowy w WordPress?

Doskonałym rozwiązaniem do tworzenia formularzy kontaktowych w WordPress jest wtyczka WPForms. W prosty sposób możemy stworzyć piękne formularze zawierające różne rodzaje pól (nie tylko zwykłe pole do wpisania tekstu, ale także lista rozwijana do wyboru, checkboxy, specjalne pole e-mail sprawdzające poprawność wpisanego adresu i inne). Wszystko można dodać bez znajomości HTML i języków programowania.

WordPress WPForms

Wykonane w WPForms formularze dobrze wyglądają i działają nie tylko w przeglądarce na komputerze, ale także na małym ekranie telefonu. Są czytelne i da się je łatwo wypełnić. Użytkownicy nie gubią się przy przechodzeniu pomiędzy kolejnymi polami rozbudowanych formularzy zapytania ofertowego. Dodając formularz internetowy należy jednak pamiętać, aby nie zawierał zbyt wielu pól – im jest ich więcej, tym ilość wypełnień jest zazwyczaj mniejsza.

Zabezpieczenie formularza WordPress przed spamem

Dzięki mechanizmowi reCAPTCHA formularz można zabezpieczyć przed masowym wysyłaniem spamu przez automaty.

Wtyczka WordPress WPForms

Strona wtyczki WordPress WPForms: https://pl.wordpress.org/plugins/wpforms-lite/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *